Brownells Česká republika - Světově největší dodavatel součástek zbraní, zbrojního vybavení a příslušenství. Česká republika
812102033158 100052038
The Stock Tube Adaptor has been engineered to be a strong and compact method for shooters to install a stock or pistol arm brace on any firearm with a picatinny rail piece. The Midwest Industries Stock Tube Adaptor was tested for the most extreme usage. This product is machined out of billet 6061 aluminum which is hard coat anodized for a lifetime of service. The Stock Tube features a easily accessible water proof storage compartment for additional storage. With the compact design, the 6 position Mil-Spec diameter tube allows for the adjustment for any shooter. This product is 100 percent made in the U.S.A. and is backed by a lifetime warranty by the manufacturer. 
3299 3299 1 CZK
New
Produkt č.: 100052038
MIDWEST INDUSTRIES PICATINNY STOCK TUBE ADAPTOR
Číslo výrobce: MISTAP 812102033158 Adaptér pro připevnění pažby byl navržen jako silná a kompaktní metoda, která umožňuje střelcům instalovat pažbu nebo opěrku pro rameno na jakoukoli zbraň s Picatinny lištou. Adaptér pro připevnění pažby od MIDWEST INDUSTRIES byl testován pro nejextrémnější použití. Tento produkt je vyroben z hliníkové slitiny 6061, která je anodizována pro dlouhou životnost. Adaptér má snadno přístupný vodotěsný úložný prostor pro dodatečné skladování. Kompaktní konstrukce a šestipozicní trubka s Mil-Spec průměrem umožňuje nastavení pro jakéhokoli střelce. Tento produkt je zcela vyroben v USA a je podpořen doživotní zárukou výrobce.
3299 CZK 1 3 299,00 Kč *
Doba dodání přibližně 1-2 dní.
1 Počet ks. na místním skladě
Vlastnosti: Barevný: Black Material: Aluminum

Atributy

Color: Black Material: Aluminum Dodací hmotnost: 0,281kg Výška přepravy: 64mm Šířka přepravy: 64mm Délka přepravy: 248mm

Detail produktů

Made in USA
US exportní klasifikace: 0A501.y.1The Stock Tube Adaptor has been engineered to be a strong and compact method for shooters to install a stock or pistol arm brace on any firearm with a picatinny rail piece. The Midwest Industries Stock Tube Adaptor was tested for the most extreme usage. This product is machined out of billet 6061 aluminum which is hard coat anodized for a lifetime of service. The Stock Tube features a easily accessible water proof storage compartment for additional storage. With the compact design, the 6 position Mil-Spec diameter tube allows for the adjustment for any shooter. This product is 100 percent made in the U.S.A. and is backed by a lifetime warranty by the manufacturer. 
Novinky